Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Nowe ograniczenia dostępu do świadczeń socjalnych, tym razem dla rodziców

Na początku nowego roku wprowadzono restrykcje dotyczące dostępu do świadczeń socjalnych dla imigrantów nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii. W znacznym stopniu ograniczyło to możliwość ubiegania się o benefity osobom, które mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. To jednak nie koniec zmian, które planuje wprowadzić brytyjski rząd.

Z najnowszych doniesień prasy wynika, iż w lipcu 2014 mają zostać wprowadzone kolejne ograniczenia. Osoby poszukujące pracy będą musiały przebywać na terenie Wielkiej Brytanii co najmniej 3 miesiące zanim staną się uprawnione do aplikowania o Child Benefit oraz Child Tax Credit.
Już od dzisiaj poszukujący pracy, uprawnieni do otrzymywania Jobseeker's Allowance, nie będą mogli skorzystać z pomocy tłumacza (nie dotyczy to jednak 'najbardziej bezbronnych i potrzebujących wsparcia'), a pod koniec tego miesiąca (28 kwietnia) osoby aplikujące o Jobseeker's Allowance zaczną być poddawane testowi na znajomość języka angielskiego. Ci, którzy wykażą się słabą znajomością języka w mowie, zostaną skierowani przez Jobcentre na szkolenie pod groźbą utraty prawa do otrzymywania świadczenia, oczekując jednocześnie poprawy w ciągu 6-ciu miesięcy.Brytyjski rząd nadal poszukuje sposobu, by wstrzymać wypłaty Child Benefit rodzicom dzieci, które przebywają poza granicami Wielkiej Brytanii, nie naruszając jednocześnie przepisów prawa Unii Europejskiej.

Źródło: bbc.com, independent.co.uk

Czytaj więcej:
Działania na rzecz powstrzymania wyłudzania świadczeń socjalnych czy celowe utrudnianie dostępu do benefitów imigrantom?

Znalazłeś przydatną informację? Podziel się!