Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Nie uwierzysz własnym oczom. To krajobraz Wielkiej Brytanii!

Za oknem plucha i ciągle ten sam widok. Jesteś znudzony i chciałbyś zmienić otoczenie by odechtnąć od trudów dnia codziennego. Czy wiesz, że nie musisz opuszczać wyspy, 
by zobaczyć kilka egzotycznych miejsc? Spójrz jaką różnorodność kulturową oferuje Wielka Brytania!
 


1. Malediwy?

Odłóż na bok paszport (i krem przeciwsłoneczny): ten doskonały piaszczysty brzeg to właściwie plaża Seilebost Beach, Outer Hebrides, Szkocja.

2. Mont Blanc?


Oto obserwatorium Observatory Gully na Ben Nevis, najwyższym szczycie Szkocji oraz całych Wysp Brytyjskich, położony na zachodnich krańcach gór Grampian w zachodniej Szkocji nad zatoką Firth of Lorne. Wznosi się na wysokość 1344 m n.p.m. i góruje nad doliną Glen Nevis.
 
3. Italy?


Dobry strzał, ale nie do końca prawda. To miejsce znajduje się w Północnej Walii. Portmeirion to wieś w hrabstwie Gwynedd, położona nad estuarium rzeki Dwyryd. Miejscowość zlokalizowana jest na zalesionym półwyspie, około 3 km na południowy wschód od miasta Porthmadog.
Wieś zbudowana została w latach 1925-1976 według inspirowanego stylem włoskim projektu Sir Clougha Williamsa-Ellisa. Okolica porośnięta jest roślinnością charakterystyczną dla klimatu podzwrotnikowego. Portmeirion stał się atrakcją turystyczną, przyciągającą 250 000 odwiedzających rocznie.
W latach 60. w Portmeirion kręcony był serial telewizyjny The Prisoner.


4. Starożytna Grecja?Nie, to Kornwalia (Cornwall), Anglia. Minack Theatre to amfiteatr wykuty w skale, pod opadającym klifem w dystrykcie Penwith w pobliżu miejscowości Porthcurno. Znajduje się 4 mile od Land's End. W języku kornijskim nazwa teatru oznacza skałę.


5. Normandia?Nie, znowu Kornwalia! St Michael's Mount (korn. Carrack Looz en Cooz) to wyspa pływowa u wybrzeży Kornwalii (Anglia) w zatoce Mount's Bay, niedaleko Marazion i Penzance. Połączona ze stałym lądem drogą o długości 366 m możliwą do pokonania podczas odpływu. Uważana jest za odpowiednik Mont Saint-Michel w Normandii we Francji. Na szczycie znajduje się XV wieczna kaplica św. Michała.
Wyspa była ośrodkiem religijnym od wczesnego średniowiecza, od czasu rzekomego pojawienia się Michała Archanioła. W tym czasie Bernard le Bec, francuski duchowny, wybudował na szczycie góry kościół.

6. Cypr?
 

Mogłoby się wydawać, że to śródziemnomorska plaza. W rzeczywistości jednak jest to Achmelvich Beach, Sutherland, Highlands, Szkocja.

7. Polinezja?


Nie musisz jechać nad Ocean Spokojny, by zobaczyć wybrzeże koralowe. Podobny krajopbraz znajdziesz na półwyspie Lizard Peninsula, w Kornwalii. Dwie mile na północ od wsi Lizard Village leży Kynance Cove, uważana za jedną z najpiękniejszych plaży na świecie.


8. Południowa Francja?


 
Mimo, iż widok ten przypomina Prowansję, znaki drogowe zdradzają, że to właściwie Anglia. To wieś Cockington, zaledwie rzut kamieniem od Torquay, Devon.9. Portugalia?


To plaża Porthmeor Beach, St Ives, Kornwalia, popularna wśród surferów.


10. Nowa Zelandia?


To właściwie widok ze szczytu Cheddar Gorge, wapiennego wąwozu w pobliżu wioski Cheddar, w południowej części masywu wzgórz Mendip, na terenie hrabstwa Somerset w Anglii. W skałach tworzących wąwóz znajduje się wiele jaskiń, gdzie w 1903 roku odnaleziono najstarszy ludzki szkielet na Wyspach Brytyjskich, nazwany Człowiekiem z Cheddar, liczący około 9000 lat. W jaskiniach, powstałych na skutek działalności wody, występują liczne stalaktyty i stalagmity.


11. Indie?


Ten budynek w stylu Taj Mahal to Royal Pavilion, była rezydencja królewska w Brighton, obecnie przekształcona w muzeum. It was built in three stages as a seaside retreat for George, Prince of Wales, who became the Prince Regent in 1811. Został on wybudowany jako nadmorskie schronienie dla Jerzego, księcia Walii.

12. Skyrim?


Jeśli jesteś fanem gier komputerowych, widok ten może Ci przypominać The Elder Scrolls V: Skyrim. To miejsce jednak istnieje, jest to jaskinia Smoo Cave, Durness, Sutherland (Scottish Highlands).

Źródło:Wikipedia, buzzfeedZnalazłeś przydatną informację? Podziel się!