Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Zamień nietrafiony prezent na gotówkę

Najbardziej oczekiwanym momentem w okresie Bożego Narodzenia dla większości z nas jest chwila, w której sięgamy pod choinkę po wymarzone prezenty. Św. Mikołaj potrafi jednak  być nieprzewidywalny i nie zawsze trafia w nasze gusta. Tym to sposobem stajemy się 'szczęśliwymi posiadaczami kolejnej pary kapci, ciasnego sweterka lub tanich perfum.
Co możesz zrobić z niechcianym prezentem?
 
http://tinyurl.com/lv5x8a9


Sprzedaj na aukcji internetowej!

eBay
Najbardziej popularnym portalem aukcyjnym jest bez wątpienia eBay - ok. 14mln aukcji w w tym samym czasie.
Chociaż rejestracja jest darmowa, istnieje wiele opłat, które należy wziąć pod uwagę wystawiając przedmiot na sprzedaż. Jeśli wycenisz produkt na mniej niż 99p, nie zostaniesz obciążony opłatą (seller's fee) (dotyczy to pierwszych 100 sztuk w miesiącu), jednak powyżej tej stawki obowiązują opłaty.
Opłaty dla osób prywatnych (w przeciwieństwie do osób posiadających sklep eBay) wynoszą od 10p do £1,30 za wystawienie przedmiotu. Opłata końcowa obejmuje również 10% wartości sprzedanego artykułu. Także dodatkowe usługi, mające wspomóc promowanie twojej aukcji, są płatne tj. dodanie zdjęcia czy zaplanowane rozpoczęcie aukcji (z wyprzedzeniem do 3 tygodni).
Decydując się na korzystanie z aukcji eBay musisz także wziąć pod uwagę fakt, iż płatność możesz otrzymać tylko za pośrednictwem PayPal.

eBid
To atrakcyjna alternatywa dla eBay'a. Mimo, iż obecnie na eBid znajdziesz jedynie 3,5mln aukcji (garstka w porównaniu z gigantem eBay), można zauważyć spore zainteresowanie aukcjami eBid'a. Plusem jest także to, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, aby twoja aukcja zginęła pośród innych.
Największą jednak zaletą tego portalu aukcyjnego są niskie opłaty za sprzedaż przedmiotów na aukcji. Po pierwsze, wystawiasz przedmiot za darmo, bez względu na jego cenę. Po drugie, płacisz portalowi tylko 3% wartości ceny końcowej przedmiotu. Jeśli chcesz wyróżnić swoją ofertę (featured deals), zapłacisz tylko £1.Amazon
Na Amazon zdecyduj się, jeśli chcesz sprzedać przedmiot o dużej wartości.
Jeśli planujesz sprzedać mniej niż 35 pozycji miesięcznie, nie zapłacisz nawet pensa za wystawienie aukcji. Jednak będziesz zobowiązany uiścić opłatę końcową w wysokości 75P, jeśli uda ci się sprzedać przedmiot.
Jeśli zamierzasz sprzedawać na większą skalę, możesz skorzystać z subskrybcji, płacąc jedynie 25 funtów miesięcznie bez względu na to ile przedmiotów wystawisz.
Całkowita opłata za sprzedaż przedmiotu uzależniona jest od kategorii przedmiotu (już od 7% wartości ceny końcowej) oraz tego czy korzystasz z usługi polecenia (referral fee). Zapoznaj się z cennikiem tutaj.Nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów? skorzystaj z Gumtree
Gumtree jest międzynarodowym portalem ogłoszeniowym, który swoim zasięgiem obejmuje 60 miast w różnych krajach.
Zamieszczenie ogłoszenia jest darmowe. Jednak, ponieważ zapłata za towar nie następuje online, najprawdopodobniej, w celu realizacji transakcji, będziesz musiał spotkać się z kupcem osobiście.
Innym portalem ogłoszeniowym wartym rozważenia jest Preloved.Znalazłeś przydatną informację? Podziel się!