Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Ogrzej swój dom za darmo!

Dostawcy energii (elektryczność + gaz) rozdają obecnie za darmo bojlery (boilers), ocieplają ściany (cavity wall insulation) i izolują strychy (loft insulation). Wszystko to po to, aby Twój dom był cieplejszy i bardziej wydajny energetycznie (energy efficient).

Online Cashback

Pomoc ta skierowana jest do osób, które uprawnione są do Child Tax Credit oraz uzyskują dochód nie większy niż £15,860 lub otrzymują pewne wsparcie finansowe z tytułu niskich dochodów, braku zatrudnienia lub niepełnosprawności, tj. Income Support.
Zwiększenie efektywności energetycznej Twojego domu może zaoszczędzić Ci setki funtów rocznie na rachunkach za energię elektryczną i gaz oraz, co równie ważne, sprawić, aby Twój dom stał się przyjemniejszym miejscem do życia.

Jeśli wynajmujesz dom, bedziesz potrzebował zgody landlorda do przeprowadzenia prac.

Uwaga! Oferta ta dotyczy jedynie domów, nie mieszkań.

Uwaga! Oferty poniżej nie są dostepne dla mieszkanców Irlandii Pólnocnej. Jednak mogą istnieć pewne indywidualne programy oferujące bezpłatną izolację. Aby zasięgnać informacji, zadzwoń do Energy Saving Trust 0300 123 1234.

Darmowe bojlery

Co możesz dostać?
Nowy bojler zwykle kosztuje £2300, więc jest to fantastyczna okazja. Jeśli jednak twój bojler nie jest nieefektywny, a tylko uszkodzony, otrzymasz raczej ofertę naprawy niż nowy model bojlera. To, czy Twój bojler zostanie wymieniony na nowy czy nie, zależy od wielu czynników: wydajności bojlera, jego wieku i stanu. Jeśli bojler ma więcej niż 7 lat, jest wysoce prawdopodobne, że nie jest wydajny. Dostawcy energii zazwyczaj wymienią tylko gazowy bojler, nie olejowy. Niestety, jeśli nie masz bojlera, nie kwalifikujesz się do zainstalowania nowego.
Oferta obejmuje także montaż, chociaż można spodziewać się dodatkowych kosztów tj. zamontowanie dodatkowych grzejników.

Do kogo skierowana jest oferta?
Jest wysoce prawdopodobne, że kwalifikujesz się do otrzymania darmowego boilera, jeśli:
 • otrzymujesz tax credits i nie uzyskujesz dochodu większego niż  £15,860
 • lub otrzymujesz pomoc finansową dla osób o niskich dochodach, tj. Income Support oraz mieszkasz z dzieckiem/osobą niepełnosprawną/osobą powyżej 60. roku życia.

Kryteria są skomplikowane, więc aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz, skontaktuj się z Energy Saving Advice Service:
 • 0300 123 1234 (Anglia),
 • 0800 512 012 (Walia),
 • 0808 808 22 82 (Szkocja).
lub odwiedź stronę internetową dostawcy energii i sprawdź kryteria w zakładce: 'How to get it'.

Ile możesz zaoszczędzić?
Aż 60% wartości rachunku za energię stanowią koszty pracy bojlera. Dlatego wydajny bojler robi dużą różnicę. Nowy bojler może zaoszczędzić Tobie nawet £300 rocznie.

Jak długo trzeba czekać na instalację?
Firmy energetyczne twierdzą, że zwykle trwa to od czterech do 12 tygodni od złożenia aplikacji. Montaż bojlera trwa zwykle od kilku dni do tygodnia.

Jak otrzymać darmowy bojler?
Wystarczy skontaktować się z dostawcą i umówić na darmową ocenę stanu bojlera. Możesz wybrać dowolną firmę, nie musisz być jej klientem (tj. nie dostarcza Ci prądu i/lub gazu).
Oto lista dostawców, u których możesz złożyć wniosek o instalację darmowego bojlera:
Darmowa izolacja strychu i ścian

Co możesz dostać?
Docieplenie muru szczelinowego (cavity wall insulation)
Większość domów wybudowanych po roku 1920 posiada szczelinę międy wewnętrzną a zewnętrzną ścianą. Wypełnienie tej szczeliny wełną mineralną i pianką powoduje, że zimne powietrze nie przenika do środka domu, a ciepłe pozostaje wewnątrz.
Ocieplenie strychu (loft insulation)
Nawet jedna czwarta ciepła z twojego domu ucieka przez dach. Możesz temu jednak zapobiec układając wełnę mineralną pod krokwiami.
Uwaga! Możesz zostać obarczony kosztami rusztowania. Koszty te nie są zawarte w niektórych ofertach.

Do kogo skierowana jest oferta?
Musisz otrzymywać Child Tax Credit i uzyskiwać dochód nie większy niż £15,860 lub otrzymują pewne wsparcie finansowe z tytułu niskich dochodów, braku zatrudnienia lub niepełnosprawności. Zapoznaj się z kryteriami dostawców poniżej.
To, czy się kwalifikujesz, możesz także sprawdzić dzwoniąc do Energy Saving Trust, odpowiadajac na kilka pytań:
 • 0300 123 1234 (Anglia),
 • 0800 512 012 (Walia),
 • 0808 808 22 82 (Szkocja) .
Ile możesz zaoszczędzić?
Izolacja ścian zwykle kosztuje £450 do £500 i może zaoszczędzić nawet do £140 na rachunkach za rok (dom z 3 sypialniami). Ocieplenie strychu to koszt £300 i pomaga zmniejszyć rachunki za energię o £180 rocznie.

Jak otrzymać darmową izolację?
Wystarczy skontaktować się z dostawcą i umówić na darmową ocenę stanu ścian i strychu. Możesz wybrać dowolną firmę, nie musisz być jej klientem (tj. nie dostarcza Ci prądu i/lub gazu).
Oto lista dostawców, u których możesz złożyć wniosek o docieplenie domu:
 • British Gas. Aby aplikować zadzwoń 0800 691 1619 Sprawdź kryteria. Uwaga! Oferta specjalna: voucher o wartosci £50, jeśli polecisz przyjaciół i rodzinę. British Gas oferuje voucher o wartości £50 na zakupy w M & S dla każdego, kto poleci kogoś, kto kwalifikuje się do darmowej izolacji. Polecający także otrzyma voucher. Żadne z Was nie musi być klientem British Gas i możesz polecić tylu klientów, ilu chcesz. Za każdym razem otrzymując £50 voucher. Aby otrzymać voucher, osoba aplikująca o izolację musi zadzwonić pod numer 0800 787 0575, podając nazwisko i adres polecającego.

Voucher zostanie wysłany w ciągu 30 dni od zakończenia instalacji.
Uwaga! Twój dom zostanie docieplony pod warunkiem, że British Gas może ocieplić minimum dwie trzecie dostępnej przestrzeni na poddaszu (po nałożeniu na całej powierzchni strychu) lub dostępnych wnęk przestrzeni ściany (gdy stosuje się do całego domu).
Oferta izolacji poddasza dotyczy tylko miejsc, gdzie grubość istniejącej izolacji jest mniejsza niż 60mm. Nie wszystkie domy nadają się do izolacji. Oferta nie obejmuje kosztów rusztowania, otworów wentylacyjnych i specjalistycznego sprzętu, jeżeli są one potrzebne.
Czytaj więcej:
Jak ograniczyć zużycie gazu i prądu? Pytania, na które zawsze chciałeś znać odpowiedź!
Cold Weather Payment czyli dofinansowanie do ogrzewania

  Znalazłeś przydatną informację? Podziel się!