Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Police.uk czyli jak sprawdzić poziom przestępczości w Twojej okolicy

Interaktywna mapa pokazująca jakie przestępstwa wydarzyły się na poszczególnych ulicach w Anglii i Walii została wlaśnie zaktualizowana. Znajduje się ona pod adresem www.police.uk. Strona dostępna jest także w wersji dla telefonów komórkowych. Strona internetowa stworzona przez Home Office umożliwia proste wyszukiwanie informacji na temat przestępstw popełnionych na wyszukiwanej ulicy.

Wyszukiwarka rozpoznaje kod pocztowy, ulice oraz dzielnice. Podane są informacje kontaktowe do poszczególnych jednostek policyjnych, a także informacje na temat zapobiegania przestępczości. Na stronie mozna znaleźć także dane dotyczące:

- włamań
- kradzieży ulicznych
- włamań do samochodów
- przemocy
- antyspołecznych zachowań
- innych zbrodni: napadów, rozbojów

Jak to działa?
Po wpisaniu w wyszukiwarce na stronie glównej kodu pocztowego, adresu lub ulicy system pokazuje mapę dzielnicy podlegającej najbliższemu posterunkowi policji z zaznaczonymi punktami, w których doszło do przestępstw, a także numerem kontaktowym posterunku.

W zakładce mapy przestępstw (crime maps) wyszczególnione są poszczególne przestępstwa w danym miesiącu w wymienionych wyżej kategoriach. Przy każdej kategorii zaznaczona jest liczba przestępstw popełnionych w danej kategorii. Wszystkie informacje są anonimowe.

W zakładce "poznaj zespół" (meet the team) znajdują się informacje na temat funkcjonariuszy pełniących służbę w danym posterunku.
Źródło: www.bristol24.pl

Znalazłeś przydatną informację? Podziel się!