Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Car Boot Sale czyli polowanie na okazje

Lubisz polować na okazje? Urządzasz mieszkanie i szukasz oszczędności? A może właśnie robisz wiosenne porządki i chcesz się pozbyć kilku niechcianych rzeczy? Zajrzyj na Car Boot Sale.

Car boot/trunk sales albo boot/trunk fairs to bardzo rozpowszechniona na rynku brytyjskim forma sprzedaży rzeczy używanych, organizowana głównie przez osoby prywatne. Car boot sale przypomina polskie targowisko. Bardzo często ulokowane jest na świeżym powietrzu (trawniki, parkingi samochodowe), bądź w dużej krytej hali targowej (organizowane w budynkach, które dysponują dużą przestrzenią tj. w szkołach, kościołach).
Termin 'car boot/trunk sale' odnosi się do sprzedaży przedmiotów z samochodu w bagażniku. Towary sprzedawane na tego typu targowiskach to bardzo często używane i niechciane już przedmioty gospodarstwa domowego, ubrania, książki, zabawki itp. które nadal mogą być przydatne. To bardzo rozpowszechniona w Wielkiej Brytanii forma recyklingu, na której może skorzystać zarówno sprzedawca, jak i kupujący.
Generalnie targowiska tego rodzaju organizowane są między marcem a październikiem, ale coraz częściej można się spotkać z całorocznymi car boot sale. Sprzedaż odbywa się głównie w weekendy, ale można się również spotkać z targowiskami odbywającymi się podczas bank holidays (dni wolnych od pracy i święta).
Wstęp na car boot sale dla kupującego jest z reguły bezpłatny, jednak czasami wymagana jest drobna opłata. Sprzedający zazwyczaj ponoszą opłatę za korzystanie z miejsca handlowego.

Gdzie szukać informacji na temat car boot sale?
Informacje na temat czasu i miejsca organizacji targowisk znajdziesz w lokalnej prasie lub internecie np. www.carbootjunction.com, www.carbootsales.org, www.carboot.com.

Towary używane można również nabyć podczas Jumble Sale. Jest to wydarzenie organizowane przez instytucje tj. lokalne grupy Scout lub kościoły. Zgromadzone w ten sposób dotacje przeznaczane są na cele chartatywne.
Organizatorzy jumble sale zazwyczaj proszą mieszkańców o darowanie przedmiotów, które są sprzedawane w podobny sposób jak na car boot sale. Za wstęp pobierana jest niewielka opłata.Źródło: WikipediaZnalazłeś przydatną informację? Podziel się!