Żadnych sensacji i spekulacji! Tylko fakty!

Zbliża się termin deklaracji podatkowych on-line

31 stycznia 2013 roku (wtorek) o północy mija termin składania zeznań podatkowych (Self Assessment) online. Późniejszy termin obowiązuje tylko w przypadku, jeśli otrzymałeś zwrot podatku (tax return) po 31 października 2012 roku. W tym przypadku będziesz miał trzy miesiące od daty otrzymania tego listu.
Jeśli spóźniasz się ze złożeniem zeznania podatkowego online, otrzymasz grzywnę (penalty) w wysokości Ł100. Im dłużej będziesz zwlekał, tym większą grzywnę zapłacisz. Dotyczy to również osób, które nie mają podatku do zapłacenia lub tych, które zapłaciły należny podatek w terminie.
 Jeśli wysyłasz zeznanie podatkowe po raz pierwszy, musisz zarejestrować się na stronie HMRC Online Services do 21 stycznia 2013 roku, aby otrzymać kod aktywacyjny, niezbędny do korzystania z serwisu online.

Czytaj więcej w serwisie HM Revenue & Customs

Kto musi wypełnić zeznanie podatkowe?
Jeśli opłacasz już podatek w ramach systemu PAYE (Pay As You Earn) i kwota należnego podatku jest regularnie odliczana z twojej pensji, prawdopodobnie nie musisz wypełniać deklaracji podatkowej. Jeśli jednak twoja sytuacja podatkowa jest bardziej skomplikowana – bądź uzyskujesz dochody z kilku źródeł – prawdopodobnie musisz wypełnić deklarację podatkową.
Zeznanie podatkowe musisz złożyć m.in. , jeśli:
  • jesteś samozatrudniony (self-employed),
  • otrzymujesz wynagrodzenie zagranicą,
  • nie mieszkasz w Wielkiej Brytanii.
Więcej na ten temat przeczytasz na Direct.gov.uk.


Jeśli HM Revenue & Customs (HMRC) poprosi Cię o wypełnienie zeznania podatkowego z  innego powodu (zwykle po to, aby upewnić się, że płacisz odpowiednią wysokość podatku i otrzymujesz odpowiednie ulgi) należy to zrobić.Źródło: Direct.gov.uk, hmrc.gov.uk

Czytaj również:
Rozliczenie podatkowe krok po kroku

Znalazłeś przydatną informację? Podziel się!